Ocieplanie domu pianką poliuretanową

Ocieplanie domu pianką poliuretanową

Chłodna temperatura w domu podczas sezonu zimowego to nie koniecznie wina ogrzewania. Wszystkie budynki mają λ- współczynnik odpowiedzialny za przewodnictwo cieplne od którego zależy przez jaki czas zdoła utrzymać wyprodukowane ciepło. Bywa tak że pomimo doskonałego ogrzewania dom zaskakująco szybko się wychładza spowodowane jest to słabą izolacją budynku, co drastycznie wpływa na gospodarkę cieplną budynku. Dla poprawy izolacji trzeba podjąć konkretne środki.

Popularnym sposobem jest obijanie budynku watą, styropianem, oraz natrysk pianą PIR. Ostatnia metoda jest coraz częściej stosowana w trakcie takich prac jak docieplenie poddasza, piwnic i ścian budynków. Ocieplanie domu pianką poliuretanową jest przeprowadzane za pomocą maszyn które natryskują pianę po nawierzchni. Poliuretan przylepia się bezpośrednio do podłoża, dzięki czemu wyeliminowane zostają puste przestrzenie między izolacją a podłożem, ja również minimalizuje szczeliny przez które ciepło mogłoby uciec. Dużą zaletą w trakcie stosowania pianki jest fakt że często na poddaszach oraz w miejscach o wielu załamaniach tradycyjna izolacja watą szklaną i styropianem jest problematyczna do nałożenia i nie daje odpowiedniego efektu.

Przedsiębiorstwo którą pragnę przedstawić to PAKOSZ PPHU znana również jako Piana Izolacja, trudniąca się w docieplaniu budynków wymienioną wyżej metodą. Właściciele firmy mają wieloletnie doświadczenie związane z docieplaniem budynków różnymi metodami, finalnie wykorzystując właśnie na technikę ocieplania pianką PIR.
Wykonali już wiele zrealizowanych zamówień które można obejrzeć na ich stronie internetowej. Kompleksowo radzą w jaki sposób izolować, jak dobrać odpowiedni rodzaj pianki, co poprawić żeby skuteczność izolacji wzrosła jeszcze bardziej. Firma poza izolacją budynków wykonuje także usługi budowlane. Brali udział przy sporej ilości zleceń i projektów takich jak banki,biura i domy mieszkalne. Polecam tą firmę ponieważ wywiązuje się z terminów zleceń a wykonanie prac pozostaje na wysokim poziomie, potwierdzają to liczne referencje wystawione przez wykonawców głównych.